Melissa Etheridge

Napra pontos

május 2024
Hét Ked Sze Csü Pén Szo Vas
<<  < Archív
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31

.

  • : Tudok egy honlapot, amelyen akár több száz, vagy... (2012.03.27. 12:03) MLM újra
  • Királyhegyi Sport: Talán segíthetek néhány eszközzel, s módszerrel... (2010.02.17. 21:01) Kareoke
  • Hópofi: Sziasztok!Tegnap kezdtem el olvasni Müller Péter... (2009.11.25. 23:40) Müller Péter
  • Lenoks69: Hát ja, ezek fantasztikusak... Micsoda tehetség!... (2009.11.20. 00:18) Debreceni Fotóművész Zita
  • alibabaesanegyvenhattyu: :) milyen igaza van ! (2009.11.04. 13:23) Tévévilág

Beszélgetős

&n #a0522dbsp;

.

szivtars

Címkék

blog (235) család (230) életem (362) emberek (124) emlék (31) gondolatébresztő (70) gondolatok (277) gyerek (290) humor (82) iskola (39) közélet (64) kultúra (33) lélek (99) napló (197) (254) önismeret (78) szerelem (180) szórakozás (38) Címkefelhő

Indulás, ismerkedő játékok

2008.10.18. 08:43 - Doris, a komisz

Címkék: játékok

Jó. tehát most van az, hogy tíz év után újra elkezdem a játékdrámát, a színjátszást gyerekekkel. Nagyon sok a pótolni valóm, mert sok évet kihagytam, de talán így könnyebb lesz, ha leírok mindent. A játékokat, az élményeimet, az utat, amin elindulunk.
Ma lesz az első foglalkozás. Négy osztályból jelentkeztek a gyerekek, tehát az első feladat, hogy megismerjék egymást, és elkezdjünk valami bizalmi kapcsolatot kiépíteni. Ehhez játékokat kell keresnem és kitalálnom.

Először is egy puha labdát fogok segítségül hívni. A labdát körbeadjuk, megtapintjuk, és amíg nálunk lesz, a nevünket mondjuk.
Azután dobjuk a labdát ide- oda, figyelve rá, hogy mindenkihez jusson el. Mondom a nevem, és mondom, kinek dobom.
Azután mondom a nevem, és a kedvenc színemet. Jár körbe a labda. Ki jegyezte meg a színeket? Valaki elsorolja. Újra dobáljuk, mondom a nevem, a színem, azét is, akinek dobom- így jegyezzük meg. Hozzávehetjük még a kedvenc ételt, játékot.

Most megmozdulunk. Választunk egy dalt, azt énekeljük. Járunk körbe, énekeljük a dalt, és amikor elhaladunk egymás mellett, megérintjük a vállát annak, aki mellett elhaladunk. Finoman (ez fontos! A gyerekek nagy része nem tud finoman érinteni). Kétszer énekeljük a dalt, majd megállunk. El kell sorolni, kit érintettünk.

A gyerekek lefekszenek a teremben, próbálunk lazítani, a csendre figyelni. Amikor úgy érezzük, hogy beállt a lehető legnagyobb csend, akkor mindenki halkan elkezdi ismételni a nevét. Egyre erősödik a hang, végül már kiabálunk, majd újra visszahalkulunk. Ez egyben koncentráció is, csoportdinamika, egymásra figyelés. Mikor végzünk a gyakorlattal, megkérdezzük, mi volt a nehézsége, mennyiben volt ez kellemes, és hogy ki melyik nevekre emlékszik a játékból.

Szemkontaktus játék. Körbeállunk, mindenki nézelődik, és ha két szempár összeakad, akkor helyet cserélnek a szemek gazdái.

A névjáték folytatásaként mindenki keres egy számára szimpatikus zugot a teremben, ott elhelyezkedik, és halkan elkezd ismételgetni egy tetszőleges hangsort. közben igyekszik figyelni a többiek hangjára és csukott szemmel elindul egy neki tetsző hang irányába. Így keres magának párt.
A játék végén megbeszéljük az érzéseiket. Mi alapján választott? Sikerült- e a szemét csukva tartani, Ha nem, miért nem? Milyen a vakon járás? Milyen, ha csak a füledre hagyatkozhatsz?

A párok most együtt játszanak. Egyikük "vak", a másik két kézzel fogja a vállát, és vezeti őt. Azután cserélnek. Milyen volt? Hogy érezted magad? Hogyan foglamaznád meg az érzést, amit ez a kiszolgáltatott helyzet teremt neked?

A párok együtt maradnak, és adott jelre összefüggő, kapcsolódó szoborpárt alkotnak. Nehézség, hogy nem beszélhetik meg, improvizálniuk kell.
A játék végén viszont megbeszéljük a közbeni érzéseiket. Hogyan, mire kellett figyelniük, hogyan bírtak a párjukra hangolódni?

Levezető játék:
A szabadulás útja: Kört alkotunk úgy fél méterre állva egymástól. előre megbeszéljük, hol a "kapu", ahol a középen álló kijuthat. Ő persze erről nem tud. Beáll a körbe, és figyel. A kapuemberek arra koncentrálnak, hogy ott szabad az út, a többiek arra, hogy ott nem. A bent álló igyekszik a megérzéseire hagyatkozni. Ha rossz felé indul, a többiek elé tertják a kezüket, ha jó felé, akkor kimehet.
Na majd itt meglátjuk, mennyiben sikerült egymásra hangolódniuk.

A bejegyzés trackback címe:

https://doris.blog.hu/api/trackback/id/tr55719681

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.


süti beállítások módosítása